Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Talenty Gminy Nowogrodziec

Zespół Akord wraz z solistką Aleksandrą Kowalik odniósł kolejny sukces! Na stronie Centrum Kreatywności Talent możemy się zapoznać z wynikami XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędujmy Małemu", które zostały opublikowane 9 stycznia 2022 roku. Pierwszy etap festiwalu odbył się w formie on-line. Na podstawie 100 przesłanych prezentacji komisja konkursowa wyłoniła solistkę Aleksandrę Kowalik oraz zespół Akord do gali finałowej.

W dniu 13 stycznia br. odbyła się Gala Finałowa Festiwalu. W gronie finalistów znaleźli się zwycięzcy, między innymi:
w kategorii solista: OLA KOWALIK - I MIEJSCE      
w kategorii zespoły: AKORD – II MIEJSCE

Nagrody wręczyła Pani Krystyna Kaczorowska, Starsza Wizytator z Wydziału Nadzoru Kształcenia Ponadpodstawowego i Strategii Edukacji Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Pana Jarosława Delewskiego, Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Solistką zespołu jest Aleksandra Kowalik, skład zespołu: Aleksandra Kowalik, Malwina Hołyna, Sabina Stypczyc. Opiekunem zespołu jest Pani Renata Dziuba.

 Ola Kowalik - finalistką Międzynarodowego Festiwalu                          

 Każdego roku w Będzinie odbywa się  Międzynarodowy Festiwal Kolęd    Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika . Jest to jeden z największych festiwali w Polsce. W dniu 17.12.2022r. odbył się etap rejonowy w Nowej Soli, w którym uczestniczyło 40 solistów. Po zmaganiach I etapu wyłoniono 3 solistów, w tym uczennicę  Aleksandrę Kowalik ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu, która reprezentowała naszą szkołę i miasto Nowogrodziec w Międzynarodowym Festiwalu w Będzinie. Festiwal rozpoczął się koncertem inauguracyjnym 10 stycznia 2023r. w wykonaniu kolęd zespołu Golec uOrkiestra.

 

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca: ”Wielkie gratulacje dla naszych utalentowanych uczennic - Aleksandry Kowalik, Malwiny Hołyny oraz Sabiny Stypczyc! Składam również podziękowania i gratulacje za zaangażowanie, wysiłek, krzewienie kultury i zamiłowanie do muzyki i śpiewu dla Pani Renaty Dziuby! Konkurencja podczas festiwalu była ogromna i to z całej Polski, więc sukces cieszy tym bardziej. Ogromnie się cieszę, że mamy tak utalentowaną młodzież oraz tak doświadczoną, profesjonalną kadrę nauczycielską!”    

 >>> Występ zespołu Akord<<<

dzien02_15.jpeg

   

Wersja XML