Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Darmowa sieć WiFi4EU w Nowogrodźcu

Nowogrodziecki ratusz z przyjemnością informuje, że w mieście znajduje się dziesięć miejsc z darmowym dostępem do sieci. Jest to efekt starań Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha, dzięki którym Gmina Nowogrodziec otrzymała grant z Unii Europejskiej na budowę bezpłatnej sieci dostępu do Internetu WiFi4EU. W ramach projektu pozyskano kwotę 15000 € na budowę inwestycji.

Pod koniec ubiegłego roku podpisana została umowa z firmą BudujemyWiFi.pl z Warszawy, która zaprojektowała i zrealizowała budowę sieci.

Punkty dostępowe w Nowogrodźcu znajdują się w następujących lokalizacjach:

Burmistrz Robert Relich: „We wszystkich lokalizacjach, w których wdrożyliśmy sieć, mieszkańcy i goście Gminy Nowogrodziec mogą korzystać bezpłatnie z Internetu  o prędkości co najmniej  30 Mbit/s. Zachęcam Państwa do użytkowania i życzę udanego, przyjemnego oraz bezpiecznego serfowania po sieci! Dziękuję Naczelnikowi Wydziału Teleinformatyki i Bezpieczeństwa  za wprowadzanie innowacji technologicznych i zaangażowanie”.

Prędkość zależy od odległości od nadajnika i urządzenia, które loguje się do sieci, czas trwania sesji to 4 godziny (po czym konieczne jest ponowne logowanie). Zasięg w przestrzeni otwartej sięga do 100 metrów od urządzenia.

Jak korzystać z sieci? Aby zalogować się do sieci należy kliknąć ikonę WiFi w telefonie, następnie wybrać sieć „WiFi4EU” oraz - połącz z siecią. Zostanie wyświetlony komunikat „Zaloguj się do sieci”, po jego kliknięciu użytkownik zostanie przekierowany  do przeglądarki, gdzie po przeczytaniu regulaminu,  należy zaznaczyć „Akceptuję Regulamin” oraz „Zaloguj”.

                                                                                             

 

Wersja XML