Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sekcja karate w Nowogrodźcu

Nowa Sekcja Karate Samuraj Nowogrodziec rozpoczęła swoją działalność od lutego, a jej zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Nowogrodźcu.

Zajęcia prowadzone są przez Trenerów  Klubu Sportowego „Samuraj” Lubań, dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki. Sekcja podzielona jest na dwie grupy wiekowe – grupa młodsza od 5 do 9 lat, grupa starsza od 10 lat.  Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem  o czym świadczy wysoka frekwencja na treningach.

Dlaczego warto trenować karate?

Trening karate jest doskonałą formą dania upustu młodzieńczej energii, niejednokrotnie być może nawet wyładowania nadmiernej agresji. Trening karate cechuje symetryczny rozwój obu stron ciała, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju. Obok gier sportowych, karate jest dyscypliną kształtującą najwyższy poziom koordynacji. Sytuacje, jakie zmieniają się podczas walki z przeciwnikiem wymagają od ćwiczącego umiejętności szybkiego reagowania na zmieniające się warunki i błyskawiczny wybór odpowiednich technik prowadzących do wygranej walki. Ta umiejętność wymaga ciężkiej i mozolnej pracy na treningu, która rozwija tym samym u ćwiczącego wysoką koncentrację i panowanie nad swym ciałem i umysłem. Karate rozwija doskonale zwinność i gibkość, poszerzając zakres ruchów w stawach, co korzystnie wpływa na elastyczność mięśni i ścięgien u rozwijającej się młodzieży, wzmacnia aparat więzadłowo-mięśniowy, przyczyniając się tym samym do harmonijnego rozwoju organizmu i higieny estetycznej ciała.

Zapraszamy do zapoznania się z tematyką kartę -> http://www.samuraj-luban.pl/karshot/czymj/

 

Wersja XML