Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Lokalizacja

Mapa Polski z zaznaczoną Strefą Ekonomiczną

Nowogrodziec jest 15 tys. gminą położoną w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego. Zajmuje powierzchnię 176,3 km2. Dogodne położenie geograficzne w pobliżu granic z Niemcami oraz Czechami, przebiegające przez Gminę ważne szlaki komunikacyjne oraz dobrze przygotowane tereny inwestycyjne z pełnym uzbrojeniem technicznym to główne atuty świadczące o tym, że właśnie tutaj warto zainwestować!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 29 sierpnia 2018 r. w sprawie ustalenia obszarów i przypisania ich zarządzającym na podstawie art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji (Dz. U. poz. 1162) Gmina Nowogrodziec została objęta Kamiennogórską Specjalną Strefą Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości.

www.mapa.ssemp.pl

Mapa Gminy Nowogrodziec z zaznaczoną Strefą Ekonomiczną

Rysunek 1 Tereny inwestycyjne - Podstrefa Nowogrodziec

Obsługa komunikacyjna Podstrefy Nowogrodziec:

 1. w odległości 300 m od granicy strefy znajduje się autostrada A-4 (Niemcy/Polska - Jędrzychowice-Wrocław – Polska/Ukraina);
 2. teren strefy przylega do drogi krajowej nr 94 (Zgorzelec – Bolesławiec – Wrocław), która łączy teren Strefy z odległym o 17 km byłym przejściem granicznym w Jędrzychowicach koło Zgorzelca;
 3. teren strefy przylega do drogi wojewódzkiej nr 296 (Lubań – Żagań) prowadzącej do autostrady A-12;
 4. w odległości ok. 3 km od granicy strefy znajduje się stacja towarowo-osobowa Gierałtów-Wykroty z rampą przeładunkową, w ciągu zelektryfikowanej linii kolejowej Jelenia Góra – Lubań – Węgliniec (duża węzłowa stacja kolejowa), która łączy się w Węglińcu z linią Wrocław – Zgorzelec (kolejowe przejście graniczne).

W ostatnich latach nastąpił znaczny rozwój podstrefy Nowogrodziec. Obecnie swoją działalność prowadzi tu już 11 firm. Oferowane tereny stanowią doskonałe miejsce dla inwestycji z branży motoryzacyjnej, budowlanej, poligraficznej czy magazynowo-logistycznej.

 

Wersja XML